Imitatio Christi I./2. ~ Quanto plus et melius scis, tanto gravius judicaberis inde nisi sancte vixeris. Noli ergo extolli de ulla arte vel scientia, sed potius time de data tibi notitia.

  2.  Az alázatosság és önmagunk igaz ismerete.   Mondj sokat. Adj sokat - ám a disznóid elé le ne szórd a sok gyöngyöd.   I. A természet re...

2023/11/17

Πίστις Σοφία 54. / Corpus Hermeticum 8. ~ "Miért gyarapodott ennek a hatalmas erőnek a haragja még egyszer?" / "Világos!"

 "Mit dicsekedel gonoszságban, ó, te magabíró?

 

 

"Jézus folytatta, és így szólt tanítványaihoz: 

  - Amikor az oroszlánfejű hatalom meglátott Engem, s hogy PISTIS SOPHIÁHOZ közeledem nagy fényességgel, még jobban megharagudott, és saját magából sok hatalmas alkotást teremtett. 

Erre PISTIS SOPHIA a tizenegyedik esdeklésével válaszolt:  

1. Miért gyarapodott ennek a hatalmas erőnek a haragja még egyszer?  

2. Szüntelenül a világosságom elrablására törekszik, s szinte éles karddal vagdal el tőlem erőt.  

3. Le kívántam szállni a káoszba, ahelyett, hogy maradtam volna a tizenharmadik eon helyén, az igazságosság helyén.  

4. És ravaszul meg akartak téveszteni engem, hogy egész világosságomat elnyeljék.  

5. Ezért fogja a világosság elvenni az ő egész világosságukat, és minden anyaguk megsemmisül. Igen, a világosság elhozza tőlük a világosságát, és többé nem tűri meg őket az ő lakóhelyükön, a tizenharmadik eonban. És nevük nem található meg többé az élők helyén.  

6. És a huszonnégy kisugárzás [teremtés] látni fogja, hogy mi történt veled, ó, oroszlánfejű erő. Félni fognak, és nem lesznek engedetlenek, hanem leadják a világosságuk tisztáját. 

7. És látni fognak téged, örülni fognak a dolognak, és azt mondják: „íme egy kisugárzás [teremtés], mely fénye tisztáját nem adta le, hogy megmenttessék. Hanem dicsekedett a fényereje mennyiségével, melyet nem a saját erejéből keltett, hanem az igéjével: Elveszem PISTIS SOPHIA világosságát, hogy azt adjam le." Most az lépjen elő, akinek ereje felkelt, hogy kihirdesse PISTIS SOPHIA tizenegyedik esdeklésének magyarázatát.  

Ekkor Salomé lépett elő és mondta: 

  - Uram, ezt illetően Dávid által prófétált a te világosságerőd a 52. zsoltárban, ezt mondván:  

1. Mit dicsekedel gonoszságban, ó, te magabíró?  

2. Nyelved ártalmakon elmélkedik minden nap, s olyan mint az éles olló, te álnokságnak mestere.  

3. A gonoszt inkább szereted, hogysem a jót, és hazugságot inkább, mint igazságot szólni. 

4. Szeretsz minden ártalmas beszédet és álnok nyelvet.  

5. Meg is ront az Isten téged, teljesen eltakarít, kigyomlál téged a te hajlékodból, és kiszaggat téged az élők földjéről. Világos!  

6. És látják ezt az igazak, és félnek, és nevetnek rajta, mondván:  

7. „íme az a férfiú, aki nem Istent fogadta erősségévé, hanem az ő gazdagságának sokaságában bízott, s elbizakodottságában bajt csinált magának." 

8. Én pedig mint zöldellő olajfa Isten házában, bízom Isten kegyelmében mindörökkön örökké.  

9. Áldlak téged örökké, hogy így cselekedtél velem; nevedben remélek, mert kegyes az a te szentjeidhez.  

"Ha képes vagy felfogni Istent értelmeddel, akkor majd felfogod a Szépet, a Jót, a ragyogó fényt, amit Isten világít meg felülmúlhatatlan módon, mert ez a szépség semmihez sem hasonlítható, ez a Jó utánozhatatlan, amiként maga Isten is. Tehát ahogy felfogod Istent, úgy kell felfognod a Szépet és a Jót is. Egy élőlény sem részesülhet a Szépből és Jóból, hiszen Istentől elválaszthatatlanok. Tehát ha Istent keresed, akkor egyszersmind a Szépet keresed. Csak egy út vezet a Széphez: a tudással együtt járó istenfélelem. Ezért van az, hogy a tudatlanok és azok, akik nem lépnek az istenfélelem útjára, azt merik mondani, hogy szép és jó az ember, pedig az ember még álmában sem látja meg a jót, hiszen mindenféle rosszat magához von, és a roszról hiszi azt, hogy jó, továbbá úgy él a rosszal, hogy nem telik be vele, és fél, hogy meg lesz fosztva attól, és nemcsak azért tesz meg mindent, hogy megszerezze, hanem hogy sokasítsa is a rosszat. Hát ilyen az emberi jó és szép, Aszklépiosz. Olyan dolgok, amelyek elől nem tudunk elmenekülni, és amelyeket meggyűlölni sem vagyunk képesek. Az a legfájdalmasabb, hogy szükségünk van ezekre, és nem tudunk nélkülük élni." ( Hermész Triszmegisztosz, Corpus Hermeticum VI, 78 ) 

Ez, Uram, PISTIS SOPHIA tizenegyedik esdeklő énekének jelentése. Mivel a te világosságerőd erre késztetett engem, kívánságodra megmondtam ezt a megoldást.  

Amikor Jézus ezt hallotta Salométól, így szólt:  

- Nagyon jó, Salomé! Bizony, bizony mondom nektek: a világosságbirodalom minden Rejtélyében teljessé teszlek titeket" ( Pistis Sophia, 54. fejezet ) 

https://boatswain69.blogspot.com/2022/12/gnosztikus-irodalom-lxix-xxvi-21.html

https://boatswain69.blogspot.com/2020/09/arra-valok-az-eretnekek-hogy.html

https://boatswain69.blogspot.com/2022/12/gnosztikus-irodalom-lvii-xivu-9.html

https://boatswain69.blogspot.com/2022/09/p-dimenzio-torzszulottek-az-ember-maga.html

https://boatswain69.blogspot.com/2022/02/de-praedestinatione-sanctorum-ii-sokan.html

 

„íme az a férfiú, aki nem Istent fogadta erősségévé, hanem az ő gazdagságának sokaságában bízott, s elbizakodottságában bajt csinált magának."

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése