5 ~ "Van rend, azaz halhatatlanság. Hogy órarendszerünket személyes szándék húzta föl." ~ "... a Teremtő trónusához száguldhat a tekintet."

  5 "Tíz mondatban az olvasó elé helyezzük azt a legalább tízezer bölcseleti műből fölterebélyesedett elméletet, a mind a...

2023/10/26

Πίστις Σοφία 31. ~ "Ettől SOPHIA nagyon gyenge lett." / "Tiszta és nagy célokhoz csak tiszta és egyenes úton lehet jutni."

"Sikerüljön felmenni a Világosságok Világosságához a magasságok magasságaiba." 

 


Erre az történt, hogy PISTIS SOPHIA lefelé nézett, és meglátta annak a világosságerejét a lenti körzetekben. Nem tudta, hogy ez a Háromszor-hatalmas Authádész világosságereje, hanem azt hitte, hogy abból a világosságból származik, amelyet először a magasságban pillantott meg, s amely a fénykincs függönyéből való. 

És azt gondolta: leszállok oda pártársam nélkül, magamhoz veszem azt a fényt és csinálok belőle magamnak fény-eonokat, hogy azokkal sikerüljön felmenni a Világosságok Világosságához a magasságok magasságaiba. 

Ezzel a gondolattal ment le a helyéről a tizenharmadik eonból a tizenkét eonhoz. 

Ekkor üldözték őt az eonok archonjai és haragudtak rá, mivel dicsőségre pályázott. 

Ő pedig leszállt a tizenkét eonból is egészen a káosz körzeteibe, odalépett az oroszlánfejű világosságerőhöz, hogy magához vegye. 

Erre azonnal körülfogták őt Authádész anyagi lényei, és az oroszlánfejű nagy világosságerő elnyelte a SOPHIÁBAN lévő világosságerőket. Kiszűrte SOPHIA  világosságát és elnyelte, anvagát pedig a káoszhoz taszították. A káoszban ebből egy oroszlánfejű archon keletkezett, melynek egyik fele tüzes, másik fele sötét: ez Jaldabaóth, akiről gyakran beszéltem nektek.

Ettől SOPHIA  nagyon gyenge lett. 

Ezen felül az oroszlánfejű fényerő továbbra is állandóan magához vette a fényerőt a SOPHIÁBÓL, mialatt  Authádész minden anyagi ereje körülzárta SOPHIÁT és zaklatta őt." ( Pistis Sophia, 31. fejezet )

https://boatswain69.blogspot.com/2022/12/gnosztikus-irodalom-l-vi-xxiv-2.html


"azt hitte, hogy abból a világosságból származik, amelyet először a magasságban pillantott meg"


Sokan gondolják ezt úgy mint PISTIS SOPHIA, próbálnak két istennek szolgálni, e világ fejedelmének és az Istennek is..., egyszerre.

Lehetetlenség.

Ezt keresztények mindig tudták - gnosztikusok és nem gnosztikusok, ugyanis ebben egy a nézetük, - mint Tamási Áron is leírta később a Tündöklő Jeromos című drámájában: 


"GÁBOR: Gyanút fogva. Nem egészen értem. Mit kerülget?

JEROMOS: Én nem kerülgetem, hanem megmondom nyíltan: önnek erkölcsi tekintélye van, nekem pedig pénzem. Legyünk társak, csináljuk együtt a népmozgalmat!

GÁBOR: Elkacagja magát. Együtt?

JEROMOS: Igen. Van arról fogalma, hogy milyen nagy dolgot tudnánk csinálni mi ketten?

GÁBOR: Sáskához. No, Mihály, hát erre mit felelnél?

SÁSKA: Én már megszolgáltam az ötezret.

GÁBOR: Jól van, akkor felelek én. Ismeri, Jeromos úr, a bibliának azt a részét, amikor a sátán felvitte Krisztust a hegyre? És megkísértette őt. Jézus mit mondott akkor?
 

Csend.

 
SÁSKA: Mély, papos hangon. „Távozz tőlem, sátán!” Utána gyorsan, rendes hangján Jeromosnak. Ez ráadás volt.

GÁBOR: Úgy van. „Távozz tőlem, sátán”, mivel tiszta és nagy célokhoz csak tiszta és egyenes úton lehet jutni. Elfordul, odamegy Gyulához. Hát maga mit csinál, Gyula?

GYULA: Mintázom a nagyságos urat.

GÁBOR: Mintázza?

GYULA: Igen, angyalt mintázok róla, az oltár fölé.

GÁBOR: Felemeli az egyik angyalt, nézi.

ÁGNES: Boldogan. Az a másik rólam van, Gábor!

GÁBOR: Ezt mintázta Jeromos úrról?

GYULA: Ezt.

GÁBOR: Letöri a szobor fejét, és úgy kettőben szépen az asztalra teszi.

ÁGNES: Halkan felsikolt.

JEROMOS: Sötét gyűlölettel. Rombol?!

GÁBOR: Nem. Ez a rend! Gyulához. Ágnesről kell mintázni mind a kettőt." ( Tamási Áron, Tündöklő Jeromos )


S ez még akkor is súlyos bűn, ha megtévesztés áldozatai vagyunk, mint Pistis Sophia, akit megtévesztett egy "másik fény".

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése