Surge, amica mea, speciosa mea, et veni! - Kelj fel, szerelmem, szépségem, és jöjj! X. ~ Quia fortis est ut mors dilectio. / Ne suscitetis neque evigilare faciatis dilectam, donec ipsa velit.

  X.    Quia fortis est ut mors dilectio.     Halottnak sok a dolga -  szívükben élni  egyet jelent:  Életet  szent és gyötrelmes  útján sik...

2026/06/22

ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΗΣ 7./12. ~ Hogy is van a karmával...?

 

A filozófia kórusa

( χορωδία της φιλοσοφίας )

7./12. 

 

Mindent láttam hiábavaló napjaimban: vannak igazak, akik bár igazak, elpusztulnak, és vannak gonoszok, akik gonoszságuk ellenére is sokáig élnek.

Σὺν τὰ πάντα εἶδον ἐν ἡµέραις µαταιότητός µου· ἔστιν δίκαιος ἀπο ύµενος ἐν δικαίῳ αὐτοῦ, καὶ ἔστιν ἀσεβὴς µένων ἐν κακίᾳ αὐτοῦ.

Cuncta vidi in diebus vanitatis meae: est iustus, qui perit in iustitia sua, et impius, qui multo vivit tempore in malitia sua.

 

Hogy is van a karmával...?, 

az igaz ember 

útja könnyű és sokat 

szenved a "gaz"?

Becsületes ember vagy

- azt hiszed: kevesebbet 

szenvedsz majd?




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése